Варна

Варна

Варна - морський, туристичний і портовий центр Болгарії.

Варна розташована амфітеатрально на північному березі Варненського затоки. Це морська столиця Болгарії, третє за величиною болгарське місто на Чорному морі. На території міста в 1972 році виявлений Варненський халколітіческій некрополь, що містив понад 3000 золотих предметів загальною вагою більше 6,5 кг. Фахівці вважають, що це найдавніше оброблене оброблене людиною золото в світі (V тис. до н. е.). Знахідки Варненського халколітіеского некрополя є сенсаційними і показують наявність розвиненої цивілізації в південно-східній Європі. У VI ст. елліни з поліса Мілет заснували тут колонію Одессос («місто над водою»), яка перетворилася на важливий порт і торговий центр на Чорному морі. У межах римської імперії місто досягло небувалого економічного і культурного сходу. Ім'я Варна в перший раз згадується у VIII ст., коли поселення вже входило в межі болгарської держави і розвивалося як великий порт, який мав жваву торгівлю з Венецією і Генуєю.

Після звільнення від турецького ярма, місто швидко розвивалося і відновлювало своє значення в якості центру внутрішньої та міжнародної торгівлі.

У наш час Варна є адміністративним, економічним, культурним і туристичним центром міжнародної популярності. У місті знаходиться міжнародний аеропорт і великий морський порт.

Серед визначних пам'яток міста можна перерахувати: Аспарухов міст - найдовший в Болгарії (2 км), кафедральний собор Св. Богородиці (1883-1886), церква Св. Атанаса (VIII), морський сад, літній театр, дельфінарій, археологічний музей. Національний військово-морський музей, музей національного Відродження, художня галерея, природничо-науковий музей історії Варни, Варненський халколітіческій некрополь, руїни римських терм, мис Галата з береговим маяком - в 6-й км. на південь від міста, Варненське озеро, заповідник «Побиті камені» - в 17-и км на захід від міста, колишня царська резиденція палац «Евксиноград» - в 5-ти км на південний схід від міста.