Болгарське чорноморське узбережжя

Болгарське чорноморське узбережжя

В давнину за частих бур чорне море називали Понтос Айксенос, що в перекладі з давньогрецької означає «негостинне море». Але, в міру поступового заселення узбережжя і з розвитком торговельних зв'язків, його починають називати Понтос евксінос - «Гостинне море».
У наші дні подібна назва не здивує нікого, особливо якщо відвідати чорноморське узбережжя влітку.

Болгарське Чорномор'я є колискою цивілізації, що зберегла багаті історичні пласти. Тут можна побачити останки стародавніх поселень, язичницьких святилищ, пам'ятники фракійської, елліністичної культури, Римської імперії, Середньовіччя та болгарського національного Відродження.

Зона болгарського Чорномор'я займає всю східну частину країни з належної їй акваторією. Починається вона з мису Сіврібурун, біля кордону з Румунією, і закінчується біля гирла річки Резовска, поруч з турецьким кордоном. Протяжність узбережжя всього 387 км, але воно унікальне за своєю різноманітністю з точки зору природи, фауни, архітектури і можливостей для відпочинку, спорту, і розваг. Умовно, воно ділиться на північне - на північ від мису Еміне, і південне - на південь від мису Еміне. Південне узбережжя відоме своїми просторими пляжами, а на північному узбережжі чергуються піщані коси і скелястий рельєф.

Більшість курортів на болгарському чорноморському узбережжі удостоєні престижного міжнародного знака «Блакитний прапор». Це своєрідний сертифікат якості пляжів, заснований Європейською Комісією з питань довкілля та щорічно присуджується районам на основі результатів аналізів чистоти води і піску.
Усе узбережжя є частиною шляху Великого переселення птахів відомого своїм латинським найменуванням Віа Понтіка.

Літній сезон в Болгарії починається на початку травня і триває до кінця жовтня. М'який клімат, тепле море і прекрасне сонце, просторі пляжі і прохолода екзотичних лісів, в поєднанні з лікувальними мінеральними джерелами і пам'ятниками культури роблять болгарське Чорномор'я привабливим місцем відпочинку. А чарівність болгарської архітектури, болгарські ремесла, і фольклор, різноманітна і смачна болгарська кухня, гостинність і дружелюбність людей людей - змушують вас повертатися сюди знову і знову.